TRENER FIODOR ŁAPIN O SYTUACJI GŁOWACKIEGO I WŁODARCZYKA

Redakcja, R-Sport

2017-12-25

- Krzysztof zaznał porażki, lecz nie zamierza kończyć kariery - mówi Fiodor Łapin, szkoleniowiec dwóch byłych mistrzów świata kategorii junior ciężkiej, Krzysztofa Włodarczyka (53-4-1, 37 KO) oraz Krzysztofa Głowackiego (28-1, 18 KO).

"Diablo" w słabym stylu przegrał z Muratem Gasijewem w ćwierćfinale turnieju WBSS. "Główka" ma zaboksować jako rezerwowy w półfinałowej walce Usyk vs Briedis 27 stycznia w Rydze. Sztab dawnego championa WBO czeka na oficjalne potwierdzenie tej informacji, ale nie próżnuje.

- Włodarczyk nie zamierza jeszcze kończyć. Wręcz przeciwnie, pali się do powrotu na ring. Spodziewamy się, że kolejny pojedynek stoczy w lutym bądź marcu. Co do Głowackiego, to choć nie mamy jeszcze potwierdzenia i nie podano wciąż rozpiski gali Usyk vs Briedis, to dla nas logiczne jest, że Krzysiek tam wystąpi. Trenujemy więc i czekamy na potwierdzenie. W przyszłym tygodniu rozpoczniemy sparingi - dodał Łapin.

Przypomnijmy, że Głowacki w zeszłym roku odprawił w piątych rundach najpierw Hizni Altunkayę (29-0), a potem Leonardo Damiana Bruzzese'a (18-3).