WBSS: PRZYSZŁY SEZON Z LŻEJSZYMY ZAWODNIKAMI

Miguel Rivera, BoxingScene

2017-12-25

Pierwszy turniej World Boxing Super Series wchodzi powoli w decydującą fazę. Na przełomie stycznia i lutego rozegraną zostaną półfinały, a w maju wielkie finały wagi super średniej oraz junior ciężkiej. Richard Schaefer z grupy Ringstar Sports - jeden z pomysłodawców WBSS, zapowiada, że drugi sezon obejmie przynajmniej jedną z niższych kategorii.

- Turniej został bardzo dobrze odebrany na świecie, a historyczny będzie fakt, że w kategorii cruiser w stawce znalazły się aż cztery pasy mistrzowskie. W przyszłym roku włączymy do turnieju niższe kategorie. To może być waga kogucia, super kogucia albo piórkowa. Zaprosimy meksykańskich oraz innych latynoskich pięściarzy do tego projektu - mówi Schaefer.

- Trwający turniej to przede wszystkim Europejczycy, bo kategoria super średnia jest mocna w Europie, a najlepsi na świecie w junior ciężkiej to właśnie Ukraińcy, Rosjanie, Polacy, Łotysze, czy dwaj Kubańczycy, którzy też zostali zaproszeni. Ale kolejny cykl WBSS zgromadzi mniejszych i lżejszych bokserów - dodał Schaefer.