JOSHUA vs PARKER: TRZY MOŻLIWE DATY

Marcin Olkiewicz, Boxingscene

2017-12-21

Do tej pory mówiło się, że unifikacyjna walka w wadze ciężkiej pomiędzy Anthonym Joshuą (20-0, 20 KO) a Josephem Parkerem (24-0, 18 KO) odbędzie się prawdopodobnie 31 marca. Tymczasem promotor Eddie Hearn zdradził, że w grę wchodzą jeszcze dwie inne możliwe daty rozegrania tego pojedynku.

Najpotężniejszy promotor w Europie, a może i na świecie, potwierdził również, że zakontraktowanie tego hitowego starcia jest już naprawdę o krok. W grę oprócz 31 marca wchodzi również 24 marca oraz 7 kwietnia. Kwestią otwartą pozostaje także lokalizacja.

- Tak jak powiedział AJ, chcemy zunifikować wszystkie pasy, a do osiągnięcia tego celu jest nam potrzebny tytuł Parkera. Patrzymy na 24 marca, 31 marca, oraz 7 kwietnia. W grę wchodzą nie tylko stadiony w Anglii i Walii, ale też w całej Europie - zapowiedział Hearn.

- Chcemy tej unifikacji i jesteśmy już bardzo blisko porozumienia. Co prawda negocjacje nie są jeszcze skończone, ale jeśli będzie taka potrzeba, to zepchniemy na bok świąteczną celebrę i będziemy nadal pracować nad osiągnięciem celu. Żywię nadzieję, że będziemy gotowi ogłosić porozumienie na początku 2018 roku - dodał promotor Brytyjczyka.

Ostatnio Deontay Wilder zapowiedział, że w czasie negocjacji jego walki z Joshuą będzie domagał się podziału zysków w stosunku 50-50. Szef grupy Marchroom Boxing krótko się do tego odniósł.

- Walka z AJ-em to złoty strzał, którego każdy pragnie. Wielu ludzi żąda tego czy tamtego, ale Ci, którzy naprawdę chcą takiego starcia starają się być realistyczni - powiedział Hearn.