FRAMPTON KONTRA DONAIRE 7 KWIETNIA W BELFAŚCIE

Redakcja, BBC

2017-12-21

O tej walce spekulowano już wcześniej, teraz ją tylko potwierdzono. Tak oto najbliższym przeciwnikiem Carla Framptona (24-1, 14 KO) będzie znakomity Nonito Donaire (38-4, 24 KO).

Pojedynek odbędzie się na terenie Irlandczyka 7 kwietnia. Zawodników przyjmie do siebie Belfast, czyli rodzinne miasto "Szakala".

Frampton po kapitalnym sezonie 2016, za który został uhonorowany mianem pięściarza roku, w 2017 najpierw przegrał rewanż z Leo Santa Cruzem, a w ubiegłym miesiącu co prawda pokonał Horacio Garcię, lecz był liczony i nie olśnił. Przyszły rok ma być jednak znów przełomowy dla bojowego Irlandczyka. Z kolei Donaire, który niedawno obchodził 35. urodziny, ma już chyba ostatnią szansę, by znów powrócić na szczyty bokserskie. W tym roku wystąpił tylko raz, punktując we wrześniu wyraźnie Rubena Garcię Hernandeza.

Frampton wybiega już w przyszłość i planuje, że ewentualna wygrana nad znanym Filipińczykiem doprowadzi go do starcia z mistrzem świata wagi piórkowej federacji IBF, Lee Selbym (26-1, 9 KO).