3 MARCA W NOWYM JORKU KOWALIOW vs MICHALKIN ORAZ BIWOL vs BARRERA

Redakcja, ESPN

2017-12-18

Tuż po odzyskaniu przez Siergieja Kowaliowa (31-2-1, 27 KO) tytułu mistrza świata wagi półciężkiej federacji WBO ogłoszono, że "Krusher" do pierwszej obrony podejdzie 3 marca w Madison Square Garden Theater w Nowym Jorku. Wszystko się potwierdziło, choć nazwisko rywala może być zaskoczeniem.

Naprzeciw Rosjanina stanie jego rodak, były mistrz Europy - Igor Michalkin (21-1, 9 KO). Przymierzany wcześniej do Kowaliowa Sullivan Barrera (21-1, 14 KO) zaboksuje podczas tego samego wieczoru, również z reprezentantem "Sbornej", ale zasiadającym na tronie WBA Dimitrijem Biwolem (12-0, 10 KO). Tak więc kibice w NY i ci, którzy włączą HBO, obejrzą dwie ciekawe walki mistrzowskie w limicie 79,4 kg. Warto zaznaczyć, że Kubańczyk pozostaje oficjalnym pretendentem do tronu WBA, więc Biwol załatwi przy okazji obowiązkową obronę.

Co do Michalkina, najbliższego przeciwnika Kowaliowa, to jedyną porażkę siedem i pół roku temu zadał mu nasz Aleksy Kuziemski, zwyciężając w Rostocku jednogłośnie na punkty. Igor jednak ma kilka cennych zwycięstw na koncie. Ale skoro pressing Aleksa dał się mu we znaki, to jak zniesie napór "Krushera"?