CZTERECH KANDYDATÓW DO WALKI Z WILDEREM - FAWORYTEM LUIS ORTIZ!

Redakcja, World Boxing News

2017-12-13

Deontay Wilder (39-0, 38 KO) ma już na koncie sześć skutecznych obron tytułu mistrza świata wagi ciężkiej federacji WBC. Kto będzie siódmym pretendentem dla "Brązowego Bombardiera"? Kandydatów jest czterech.

O kogo chodzi? To Dillian Whyte (22-1, 16 KO), Luis Ortiz (28-0, 24 KO), Dominic Breazeale (19-1, 17 KO) oraz Andy Ruiz Jr (29-1, 19 KO). Kibice najbardziej ostrzą sobie apetyt na konfrontację Amerykanina z "King Kongiem", ale w najnowszym rankingu WBC to Whyte jest pierwszą, zaś Breazeale drugą opcją. Kubańczyka notuje się na trzecim miejscu, a czwarty, a zarazem mający najmniej szans na drugą mistrzowską walkę z rzędu, pozostaje Meksykanin.

WIDEO: LUIS ORTIZ NOKAUTUJE >>>

Dziennikarze zaznaczają jednak, że o ile procentowo szanse Ruiza Jr są małe, to prawdopodobieństwo, że to Ortiz, a nie Whyte czy Breazeale, stanie naprzeciw mistrza, jest największe. W rzeczywistości więc można zapomnieć o Ruizie i zostawić pozostałą trójkę, przy czym to "King Kong" na dzień dzisiejszy jest głównym kandydatem do mistrzowskiej walki. Oj będzie się działo...