ORTIZ: WIDZIAŁEM STRACH W OCZACH WILDERA

Redakcja, boxingscene.com

2017-12-11

Luis Ortiz (28-0, 24 KO) wierzy, że tym razem nic już nie stanie na przeszkodzie i uda się doprowadzić do walki o tytuł mistrza WBC w wadze ciężkiej z Deontayem Wilderem (39-0, 38 KO).

Kubańczyk znokautował w nocy z piątku na sobotę Daniela Martza (16-6-1, 13 KO), a zaraz po wygranej spotkał się w ringu z Wilderem, który oglądał ten pojedynek z trybun. - Skopię ci dupę. Chcę zadać taki sam ból, jaki zadałem w rewanżu Stiverne'owi - odgrażał się "Brązowy Bombardier".

Słowa te nie robią jednak wrażenia na "King Kongu". - To tchórz, widziałem strach w jego oczach. Myślę jednak, że do naszej walki w końcu dojdzie. On już wie, że nie ma gdzie się ukryć, wie, że kibice i eksperci nie pozwolą mu, aby dalej walczył ze słabymi rywalami - stwierdził.

Walka Wilder-Ortiz miała się odbyć 4 listopada, ale została odwołana, kiedy w organizmie pretendenta znaleziono dwie niedozwolone substancje. Ostatecznie federacja WBC oczyściła Kubańczyka z zarzutów o stosowanie dopingu, w związku z czym będzie mógł przystąpić do konfrontacji z Amerykaninem.