BJ FLORES Z NOWYM PROMOTOREM I NOWYMI NADZIEJAMI: CHCĘ WHYTE'A

Redakcja, Boxingtalk

2017-12-07

BJ Flores (34-3-1, 21 KO) dwukrotnie atakował tytuł mistrza świata kategorii cruiser, a teraz powrócił do wagi ciężkiej, w której zaczynał karierę. Ponadto związał się z grupą Salita Promotions i pod jej skrzydłami liczy na ciekawe oferty.

Blisko 39-letni pięściarz z Arizony (WBA #9) w tym roku zanotował dwa zwycięstwa. W przyszłym jego kariera ma nabrać rozpędu.

- Współpracowałem kilka lat z Alem Haymonem, jednak on ma wielu zawodników w swoich szykach, a ja nie byłem na szczycie tej listy. Rozumiem ten biznes i wiem, że nie jestem drugim Mayweatherem czy Spence'em Jr. Cieszę się więc ze współpracy z grupą Salita Promotions. Wierzę bowiem, że wciąż jest dla mnie sporo ciekawych opcji i dużo walk przede mną. Nie mogę sobie pozwolić, by marnować dalej czas. Dmitriy Salita również kiedyś boksował i doskonale rozumie ten biznes - mówi znany również z roli komentatora zawodnik.

Amerykanin wziął na celownik starcie z Dillianem Whyte'em (22-1, 16 KO), który ma wystąpić 6 lutego w Anglii. Wcześniej był przymierzany do Aleksandra Powietkina, więc cały czas pozostaje w obiegu.

- Bardzo chciałbym się spotkać właśnie z Whyte'em, szczególnie teraz, gdy przestałem już zbijać kilogramy do kategorii cruiser. Tych trzech-czterech zawodników prezentuje naprawdę bardzo wysoki poziom, ale ci następni nie są już wcale aż tak mocni. Owszem, są duzi, są silni, ale już nie tak utalentowani. Na pewno lepszym rozwiązaniem jest dla mnie waga ciężka, gdy będę ważył prawie 105 kilogramów, niż kategoria cruiser, do której ciągle musiałem zbijać. W pewnym momencie Rosjanie nie dogadali się z Amirem Mansourem i zaoferowano mi pojedynek z Siergiejem Kuzminem. Zgodziłem się, przyjąłem walkę, ale wtedy powrócił temat starcia z Mansourem i to on ostatecznie zawalczył z Kuzminem. Whyte, Aleksander Powietkin, Lucas Browne, bardzo chętnie skrzyżuję z nimi rękawice. W przyszłym roku czekam na wielkie walki. Potrzebuję dużych nazwisk, które dodatkowo mnie zmotywują i sprawią, że poczuję lekkie poddenerwowanie - dodał Flores.