SCHAEFER: DZIWNE, ŻE WIĘCEJ TV W USA NIE CHCE POKAZYWAĆ WBSS

Steve Kim, boxingscene.com

2017-11-29

Richard Schaefer, jeden z promotorów stojących za turniejem World Boxing Super Series, jest zdziwiony, że transmitowaniem tych zmagań nie jest zainteresowana żadna duża telewizja w Stanach Zjednoczonych.

Bilety na półfinał Groves-Eubank Jr w wadze super średniej, który 17 lutego odbędzie się w Manchesterze, zostały wyprzedane w ciągu zaledwie siedmiu minut. Jak więc widać, w Wielkiej Brytanii, ale i w innych częściach Europy turniej cieszy się dużą popularnością. Po drugiej stronie oceanu brakuje tymczasem na razie dużych stacji chętnych do pokazywania wyżej wspomnianej i innych walk. Ćwierćfinały transmitowała sieć Audience Network.

- Naprawdę niesamowite, że nie ma większego zainteresowanie ze strony telewizji. To naprawdę daje do myślenia, rodzi się pytanie, czy mamy tutaj do czynienia z bokserską polityką. Jest wprawdzie kilku zainteresowanych graczy, ale zaskakujące jest to, że z okazji nie chce skorzystać żadna duża platforma. Szykują się przecież naprawdę świetne pojedynki. Jestem więc zdziwiony, mogę jedynie przypuszczać, że chodzi tu o wspomnianą politykę - stwierdził Schaefer.

W pierwszym sezonie WBSS rywalizacja toczy się w kategoriach super średniej i junior ciężkiej. W tej pierwszej w fazie półfinałowej dojdzie do walk Groves-Eubank Jr i Smith-Brahmer, w drugiej zaś Gasijew-Dorticos i Usyk-Briedis.