CONLAN, STEVENSON I JENNINGS NA GALI ŁOMACZENKO-RIGONDEAUX

Redakcja, ESPN

2017-11-29

Organizatorzy grudniowej gali Łomaczenko-Rigondeaux potwierdzili nazwiska pięściarzy, którzy wystąpią na undercardzie.

Kibice zobaczą w akcji m.in. Michaela Conlana (4-0, 4 KO) i Shakura Stevensona (3-0, 1 KO), dwóch utalentowanych pięściarzy kategorii piórkowej. W przyszłości mogą się zmierzyć w bezpośrednim pojedynku o dużą stawkę, ale póki co wystąpią w osobnych pojedynkach. Conlan zmierzy się z Luisem Fernando Moliną (7-3-1, 2 KO), a Stevenson z Oscarem Mendozą (4-2, 2 KO).

20-letni Stevenson, wicemistrz olimpijski z Rio de Janeiro w wadze koguciej, wielokrotnie sparował w ostatnich tygodniach z Łomaczenką, jednym z dwóch głównych bohaterów gali w Madison Square Garden Theater w Nowym Jorku.

- Sparingi z Łomaczenką pozwoliły mi się dobrze przygotować, a poza tym pokazały, w jakim miejscu się znajduję, jeśli chodzi o umiejętności, psychikę i ogólnie wyszkolenie bokserskie. Jestem gotowy na wszystko, a sparingi w Kalifornii z Łomaczenką to było błogosławieństwo - powiedział młody Amerykanin.

W innym pojedynku na zbliżającej się wielkimi krokami gali rękawice skrzyżują Christopher Diaz (21-0, 13 KO) oraz Casey Ramos (24-1, 6 KO). Wszystkie wspomniane cztery walki będzie transmitować w Stanach Zjednoczonych telewizja ESPN.

Poza tym na undercardzie zaprezentuje się też m.in. były pretendent do tytułu mistrza świata wagi ciężkiej Bryant Jennings (20-2, 11 KO), którego rywalem będzie Don Haynesworth (13-1-1, 11 KO).

Promowana przez stajnię Top Rank gala odbędzie się 9 grudnia.