CHARR ZOSTAWIA PRZESZŁOŚĆ ZA SOBĄ: W SOBOTĘ ZOSTANĘ MISTRZEM

Redakcja, Yahoo Sports

2017-11-24

Manuel Charr (30-4, 17 KO) i Aleksander Ustinow (34-1, 25 KO) spotkają się w sobotę w walce o wakujący pas WBA Regular wagi ciężkiej. Niemiec dwa lata temu został w sprzeczce w restauracji postrzelony w brzuch. Cudem przeżył. - Mówili mi, że już nigdy nie wrócę do sportu, a teraz zostanę mistrzem - zapowiadał na ostatniej konferencji prasowej zmotywowany Charr.

- Nie tylko postrzał był problemem. Na przełomie roku lekarze wykryli u mnie dysplazję stawu biodrowego. Ruchomość tego stawu miałem niczym 80-letni dziadek. Ale wróciłem i nie zaznam strachu przed kimkolwiek. Potrafię kontrolować uczucia i panować nad nimi. Nie boję się nikogo na świecie. Jestem wojownikiem i zawsze będę wychodził do ringu po wygraną - dodał niemiecki pięściarz urodzony w Libanie.

Po pas WBA Regular zgłaszali się wcześniej różni zawodnicy i promotorzy. Niedawno ogłoszono, że o taki tytuł mogą powalczyć na przykład Pulew z wiecznie kontuzjowanym Oquendo, lecz ostatecznie sprawa rozstrzygnie się jutro na ringu w Oberhausen.