W STYCZNIU KOMISJA ROZPATRZY PROTEST WS. REWANŻU WARD-KOWALIOW

Redakcja, rsport.ru

2017-11-21

W styczniu 2018 roku Komisja Sportowa Stanu Nevada rozpatrzy protest Siergieja Kowaliowa (30-2-1, 26 KO) w sprawie walki rewanżowej z Andre Wardem (32-0, 16 KO).

Siedemnastego czerwca na gali w Las Vegas Rosjanin przegrał z Amerykaninem przez techniczny nokaut w ósmej rundzie. Utrzymuje jednak, że decydujące ciosy rywala były bite poniżej pasa, w związku z czym sędzia Tony Weeks podjął jego zdaniem błędną decyzję, gdy wkroczył do akcji i przerwał pojedynek z korzyścią dla Warda. Obóz "Krushera" złożył w tej sprawie protest, a promotorka Kathy Duva poinformowała, że Komisja zajmie się nim na początku przyszłego roku.

Duva podkreśliła też, że jej zawodnikowi na dobre wyszła zmiana trenera. Po drugiej porażce z Amerykaninem 34-latek zwolnił Johna Davida Jacksona, a w jego miejsce zatrudnił Abrora Tursunpułatowa.

- Widziałam Siergieja w ubiegłym tygodniu, bez wątpienia pod względem fizycznych wygląda dużo lepiej, niż wyglądał na dwa tygodnie przed walką z Wardem. Wygląda też na szczęśliwszego. Myślę, że dobrze zrobił, że zmienił szkoleniowca - stwierdziła.

Efekty pracy z nowym trenerem będzie można zobaczyć już w nocy z soboty na niedzielę, kiedy Kowaliow zmierzy się w Nowym Jorku z Ukraińcem Wiaczesławem Szabrańskim (19-1, 16 KO). W stawce tej walki znajdzie się wakujący pas WBO w wadze półciężkiej.