KOWALIOW WCIĄŻ CHĘTNY NA TRZECIĄ WALKĘ Z WARDEM

Redakcja, The Ring

2017-11-16

Andre Ward jest już co prawda na emeryturze, ale Siergiej Kowaliow (30-2-1, 26 KO), który przegrał z Amerykaninem dwie walki, przyznaje, że chętnie zmierzyłby się z nim po raz trzeci.

- Tak, oczywiście - odpowiada "Krusher" na pytanie, czy wyszedłby ponownie do Warda. - Walczyłbym z nim teraz w inteligentniejszy sposób.

Rosjanin podkreśla, że dzisiaj poradziłby sobie z Amerykaninem lepiej, a to za sprawą Abrora Tursunpułatowa, swojego nowego trenera, którego zatrudnił w miejsce Johna Davida Jacksona. Z tym ostatnim rozstał się w złych stosunkach po drugiej walce z Wardem.

- Abor to ciekawy trener. Rozumie, czego potrzebuję i co powinienem robić. Daje mi odpowiednie ćwiczenia, właściwą taktykę. Na treningach wprowadza interwały. Wcześniej codziennie bardzo ciężko trenowałem. Teraz jest tak, że jednego dnia pracuję ciężko, a drugiego trochę lżej. Czuję się bardzo komfortowo. Mam nadzieję, ta współpraca przyniesie nowe sukcesy - oznajmił 34-latek.

Kowaliow wróci na ring pod koniec miesiąca. Podczas gali w Nowym Jorku zmierzy się 25 listopada z Ukraińcem Wiaczesławem Szabrańskim (19-1, 16 KO). W stawce znajdzie się wakujący pas WBO w kategorii półciężkiej.