WILDER: FURY ZAIMPONOWAŁ Z KLICZKĄ BARDZIEJ NIŻ JOSHUA

Redakcja, the42.ie

2017-11-15

Deontay Wilder (39-0, 38 KO) przekonuje, że Tyson Fury (25-0, 18 KO) odniósł nad Władimirem Kliczką dużo bardziej imponujące zwycięstwo niż Anthony Joshua (20-0, 20 KO).

Fury pokonał Ukraińca na punkty w listopadzie 2015 roku w Dusseldorfie, kończąc tym samym jego prawie dziesięcioletni pobyt na szczycie wagi ciężkiej. Joshua z kolei w kwietniu br. zastopował Kliczkę w jedenastej rundzie walki na Wembley w Londynie.

- Wielu ludziom to zaimponowało, ale przecież Fury pokonał go, gdy był jeszcze mistrzem, a do tego zrobił to na jego terenie! Jak dla mnie jest to bardziej imponujące niż wygrana z Kliczką, który był już starszy i nie boksował od 17 miesięcy, który został już pokonany i wrócił, żeby po prostu przegrać przed czasem - oznajmił Wilder.

Mistrz WBC dodał, że Kliczko z pewnością poradziłby sobie z Joshuą lepiej, gdyby w jego narożniku stał Emanuel Steward, a nie Jonathon Banks, który przejął obowiązki słynnego szkoleniowca po jego śmierci w 2012 roku.

- Z całym szacunkiem dla Banksa, którego bardzo lubię, ale gdyby Kliczko miał Stewarda, byłby to zupełnie inny zawodnik. Nie winię Jonathona. Winić należy raczej samego Kliczkę, bo po śmierci Stewarda można mu powiedzieć cokolwiek, a on i tak zrobi swoje. Do Banksa ma inny rodzaj szacunku niż miał do Stewarda - powiedział.