PARKER I JEGO PROMOTOR WYŚMIALI OFERTĘ WALKI Z JOSHUĄ

2017-11-14, Redakcja, Sky Sports

Negocjacje w sprawie walki Anthony'ego Joshuy (20-0, 20 KO) z Josephem Parkerem (24-0, 18 KO) już trwają, ale niewykluczone, że zakończą się jeszcze na starcie. Obóz Nowozelandczyka jest bardzo niezadowolony z otrzymanej oferty.

Promotor David Higgins mówił niedawno, że jest gotowy zgodzić się na podział zysków 60-40 na rzecz Anglika. Z jego słów wynika jednak, że propozycja promującego AJ-a Eddie'ego Hearna była dużo niższa. Na tyle niska, że Higgins nie jest pewien, czy rzeczywiście stoi za nią szef Matchroom Boxing.

- Otrzymałem dziwnego maila z adresu Eddie'ego, ktoś musiał mu zhakować konto, bo ta oferta jest śmiesznie mała. To może być najbardziej znieważająca propozycja w dziejach boksu. Oczekiwanie 40% zysków jest rozsądne, w końcu to walka unifikacyjna. Powiedziałem Parkerowi o ofercie, tak samo jak ja zareagował śmiechem - oznajmił.

- Nie odpiszę, bo nie sądzę, aby to rzeczywiście była wiadomość od Eddie'ego Hearna. Ktoś musiał się włamać na jego konto, to z pewnością był jakiś przekręt. Zakładam, że Eddie szanuje boks, a Joshua nie chciałby w ten sposób obrazić Parkera - dodał.

Higgins nie wyjawił szczegółów oferty, ale Hearn mówił wcześniej, że zgodzi się co najwyżej na podział zysków 80-20.

<< Powrót na stronę główną <<