DORTICOS: GASIJEW BĘDZIE MOJĄ KOLEJNĄ OFIARĄ

2017-11-13, Redakcja, Informacja prasowa

Yunier Dorticos (22-0, 21 KO) mocno wierzy w zwycięstwo nad Muratem Gasijewem (25-0, 18 KO) i wygraną w całym turnieju World Boxing Super Series w wadze junior ciężkiej.

W niedawnej ankiecie przeprowadzonej przez WBSS tylko 7% głosujących wytypowało wygraną Kubańczyka w zawodach. Dortciso otrzymał najmniej głosów spośród wszystkich czterech półfinalistów. Najwięcej zgromadził Aleksander Usyk (74%), a dalej znaleźli się Gasijew (10%) i Mairis Briedis (9%).

- Widzę, że w ankiecie daje się większe szanse Usykowi, Gasijewowi i Briedisowi, ale w mojej kolejnej walce to do mnie będzie należało ostatnie słowo. Udowodnię, że ludzie się mylą - zapowiada 31-letni pięściarz z gorącej wyspy.

Daty walki Dorticosa z Gasijewem jeszcze nie potwierdzono, ale wszystko wskazuje na to, że dojdzie do niej 20 stycznia w Miami. W pierwszej rundzie turnieju obaj zawodnicy odnieśli imponujące zwycięstwa. Kubańczyk w drugiej rundzie zastopował Dmitrija Kudriaszowa, a Rosjanin w trzeciej Krzysztofa Włodarczyka.

- Jestem gotowy, by pokazać Gasijewowi, jak wygląda prawdziwy mistrz. Z takim wyzwaniem jeszcze się nie mierzył. Chcę mu odebrać pas. Innymi słowy, Gasijew to moja kolejna ofiara - powiedział Dorticos.

W stawce tej potyczki znajdą się pasy IBF oraz regularny WBA.

<< Powrót na stronę główną <<