GARCIA ODRZUCIŁ OFERTĘ WALKI Z LINARESEM

Redakcja, ESPN

2017-11-09

Mikey Garcia (37-0, 30 KO) nie przyjął oferty walki z Jorge Linaresem (43-3, 27 KO), poinformował Eric Gomez, prezydent promującej tego drugiego stajni Golden Boy Promotions.

Gomez stwierdził, że grupa "dała Garcii właściwie wszystko, czego chciał, a i tak odrzucił propozycję". Wyjawił, że oferta GBP zakładała m.in. równy podział zysków.

- Mikey stwierdził, że to była decyzja biznesowa. Przysłał mi wiadomość w środę rano, a potem natychmiast do niego zadzwoniłem. Powiedział, że ma inną ofertę, z której skorzysta. Życzymy mu wszystkiego najlepszego - oznajmił, dodając, że negocjacje mogą zostać wznowione w przyszłości, po najbliższych występach obu zawodników.

Prezydent GBP przyznał, że Garcia, mistrz świata WBC w wadze lekkiej, nie sprecyzował, jaką ofertę otrzymał, ale podczas wcześniejszych spotkań mówił, że ma bardzo intratną propozycję pojedynku unifikacyjnego z Robertem Easterem Jr (20-0, 14 KO), czempionem IBF. Easter współpracuje z Alem Haymonem, tak samo jak Garcia, więc walka ta byłaby łatwa w realizacji.

Wobec zakończonych niepowodzeniem rozmów Gomez będzie teraz szukać nowego rywala dla Linaresa, właściciela diamentowego pasa WBC. Stacja HBO zaproponowała już dla pięściarza z Wenezueli styczniową datę. W gronie potencjalnych rywali 32-latka jest Luke Campbell (17-2, 14 KO), którego Linares pokonał niejednogłośną decyzją sędziów we wrześniu w Inglewood w Kalifornii. Eddie Hearn, promotor Anglika, złożył już ofertę walki rewanżowej, która mogłaby się odbyć w Wielkiej Brytanii.