MOCNY JAWOR ZMIAŻDŻYŁ POWSTAJĄCE Z KOLAN PODKARPACIE

Włodzimierz Kromka, Informacja własna

2017-11-08

Potrzebne są przysłowiowe 'Jaja' aby stanąć przed drużyną z Jaworzna! Trzeba przyznać, że reprezentacja Podkarpacia podjęła rękawicę i z zawziętością oraz sercem do walki stanęła przed 'Czołgiem z Jaworzna'. Obszerna fotorelacja przeniesie do klimatu całego meczu, a zaczęło się niewinnie od walk pokazowych najmłodszych adeptów. Zapraszamy także do zapoznania się z tym jak wyglada teraz boks na Podkarpaciu >>>

W minioną sobotę tj. 04.11.2017r kibice boksu w Jaworznie mieli kolejną ucztę pięściarskich emocji. Tym razem do Jaworzna przyjechała drużyna Podkarpacia. Miało odbyć się siedem meczowych pojedynków. Niestety w kategorii 64 kg senior Aleksander Jasiewicz zdobył punkty walkowerem ponieważ jego rywal doznał kontuzji na ostatnim treningu i do Jaworzna nie przyjechał . Niemniej jednak sześć rozegranych walk stało naprawdę na wysokim poziomie i jaworzniccy kibice gromkimi brawami nagradzali kolejnych zwycięzców w sobotni wieczór.

Na sto procent walką meczu był pojedynek w kategorii 60kg pomiędzy Bartłomiejem Przybyłą i Mateuszem Rudnickim. Rewanż Przybyły za półfinał w Mistrzostwach Polski Juniorów z zeszłego roku w Krakowie gdzie Bartek przegrał stosunkiem głosów 2:3 był bardzo udany. Jednogłośne zwycięstwo punktowe Przybyły nie podlegało dyskusji a sam Rudnicki bił brawo rywalowi po ogłoszeniu werdyktu.

Również wiele emocji dostarczyły kibicom dwa pojedynki dziewczyn jaworznickiego klubu Julii Kiermasz i Klaudii Simsak ze szczeciniankami Wiktorią Rogalińską i Beatą Kałużą. Szczecin był górą w tych walkach a kolejną wojnę w ringu dały kibicom bokserskim Klaudia Simsak i Beata Kałuża. Kałuża wzięła rewanż za grudziądzki finał Pucharu Polski, niemniej jednak Klaudia Simsak już myśli o trzecim starciu tych młodych bardzo ambitnych i prawdziwych sportmenek. 

Nie zabrakło również prezentacji najmłodszego narybku JKB „Jawor” Teamu  tego wieczoru, a takie nazwiska jak Jakub Choma, Adam Pieczara, Dawid Skrabot i Ksawier Blecharz nie po raz ostatni są wymieniane w sprawozdaniach z jaworznickich imprez. Ten ostatni to siostrzeniec Przemka Gorgonia, a kariera wujka mobilizuje go mocno do systematycznych treningów.  Godnym podkreślenia jest również fakt licytacji rękawic z autografem Tomasza Adamka dla syna trenera JKB „Jawor” Teamu Arkadiusza Małka juniora, który dzielnie walczy z boleriozą. Zwycięsko z licytacji wyszedł Pan Henryk Węgrzyn wielki fan boksu i przyjaciel Jawor Teamu.

Wyniki walk JKB Jawor Team vs Podkarpacie (04.11.2017) Jaworzno

- walka nr 1  48kg Julia Kiermasz vs Wiktoria Rogalińska - PKT 0:3

- walka nr 2  70kg Damian Łaniecki vs Seweryn Kłoskowicz - PKT 3:0

- walka nr 3  60kg Bartłomiej Przybyła vs Mateusz Rudnicki - PKT 3:0

- walka nr 4  64kg Daniel  Skorupa vs Michał Akoto - PKT 3:0

- walka nr 5  69kg Szymon Łapa vs Daniel Orgasiński - RSC1

- walka nr 6  64kg Aleksander Jasiewicz vs Bolesław Guzek - WO

- walka nr 7   69kg Sebastian Germanek vs Tomasz Kucek - PKT 1:2

- walka nr 8  81kg Mateusz Wodziński vs  Kamil  Lamczyk - PKT 1:2

- walka nr 9  +91kg Marcin Skrzypek vs  Piotr  Szimanek - PKT 3:0

- walka wieczoru : 54kg Klaudia Simsak vs Beata  Kałuża - PKT 0:3

Obszerna fotorelacja z bardzo ciekawego i udanego wieczoru pięściarskiego w Jaworznie: