PARKER: CHCĘ PRZETESTOWAĆ SZCZĘKĘ JOSHUY

Redakcja, Sky Sports / boxingscene.com

2017-11-08

Obóz Josepha Parkera (24-0, 18 KO), mistrza WBO w wadze ciężkiej, twierdzi, że trwają negocjacje w sprawie pojedynku z Anthonym Joshuą (20-0, 20 KO). Sam Nowozelandczyk nie może się już doczekać tej konfrontacji.

- Chcę walczyć z Joshuą. Ma dwa pasy, chcę przetestować jego szczękę i dać świetne show. Inne walki są dobre dla podtrzymania aktywności, ale główny cel stanowi Joshua - powiedział.

David Higgins, promotor 25-latka, podkreśla, że do pojedynku z AJ-em dojdzie, o ile obóz Brytyjczyka przedstawi rozsądne warunki finansowe.

- Wymieniłem maile z Eddie'em Hearnem [promotorem Joshuy]. Napisałem, że Joe będzie walczyć z Joshuą w kolejnej walce, a Hearn stwierdził, że Joshua będzie walczyć z Parkerem. Teraz to tylko kwestia pieniędzy i dogadania się - stwierdził.

Joshua byłby zdecydowanym faworytem tej potyczki, ale Kevin Barry, szkoleniowiec Parkera, nie ma wątpliwości, że jego podopiecznego stać na sprawienie niespodzianki.

- Walka Joshuy z Takamem pokazała nam wiele rzeczy. Takam w ogóle nie sparował, a do samego końca testował Joshuę. Wszyscy widzieliśmy, jak zmęczony był Joshua, widzieliśmy, że nie był w stanie zranić Takama. Nie potrafi nokautować jednym ciosem, boksuje jak robot. Można go pokonać i mam nadzieję, że się z nim zmierzymy, zanim pokona go ktoś inny - oznajmił.

Przed ewentualną walkę z Joshuą Parker być może stoczy jeszcze jeden pojedynek. Mówi się, że w styczniu zaboksuje z Australijczykiem Lucasem Browne'em (25-0, 22 KO).