DURAN: RIGONDEAUX ZNOKAUTUJE ŁOMACZENKĘ, TO BĘDZIE LEKCJA BOKSU

Redakcja, ESPN Deportes

2017-11-04

Wasyl Łomaczenko (9-1, 7 KO) jest faworytem bukmacherów, ale słynny Roberto Duran uważa, że to Guillermo Rigondeaux (17-0, 11 KO) będzie górą, kiedy dwaj podwójni mistrzowie olimpijscy skrzyżują rękawice 9 grudnia w Nowym Jorku.

- Pokona Łomaczenkę przez nokaut w końcowych rundach - ocenia Panamczyk, który zapewnia, że skok o dwie kategorie w górę nie odbije się na Rigondeaux negatywnie. - Rigo będzie silniejszy i szybszy. Ludzie zakładają, że kiedy przybierasz na wadze, to automatycznie robisz się wolniejszy i tracisz siłę, ale to nieprawda. Stajesz się wtedy silniejszy i szybszy, masz mocniejszy cios.

- To będzie dobra walka, ale stawiam na Kubańczyka, będzie w ringu bardziej żywy, będzie dużo się ruszać, unikać ciosów, nie pozwoli, aby rywal go pobił. Będzie tak samo jak w walce Rigondeaux z Donaire'em. Pamiętam, jak Donaire mówił, że udzieli Rigo lekcji, a Guillermo odparł na to: "Nie masz mnie czego uczyć, bo stoczyłem 200 walk amatorskich". No i to on udzielił lekcji Donaire'owi - powiedział Duran.

W stawce grudniowej potyczki znajdzie się pas WBO w kategorii super piórkowej.