HEARN: JOSHUA WYSTĄPI W 2018 ROKU POZA WIELKĄ BRYTANIĄ

Redakcja, iFL TV

2017-11-04

Promotor Eddie Hearn zapowiada, że Anthony Joshua (20-0, 20 KO) opuści wkrótce Wielką Brytanię i zadebiutuje poza jej granicami. Być może nastąpi to już w pierwszym kwartale przyszłego roku.

- Jedna z walk w 2018 roku odbędzie się za granicą. Trzy pojedynki w roku to dla brytyjskich kibiców duży wydatek. Chcemy nieco zmniejszyć presję i zorganizować jeden poza krajem, może ten planowany na luty/marzec. Może wybierzemy Środkowy Wschód. Tak naprawdę nie chcemy tego robić, bo możemy robić tutaj ciągle ten sam spektakl. Kiedy jednak wrócimy do Wielkiej Brytanii, ta kolejna walka to będzie prawdziwy potwór. Mam tutaj na myśli pojedynek latem - stwierdził szef stajni Matchroom Boxing.

Hearn chciałby, żeby Joshua zmierzył się latem z Deontayem Wilderem (38-0, 37 KO) lub szykującym się do powrotu na ring Tysonem Furym (25-0, 18 KO). We wcześniejszym terminie być  może skrzyżuje rękawice z Josephem Parkerem (24-0, 18 KO), z którego promotorem, Davidem Higginsem, negocjacje jednak nie będą łatwe.

- Higgins żyje na innej planecie. Chciałbym się na nią wybrać na weekend, bo musi tam być niezła zabawa. Słyszałem, że twierdzi, że zaoferowałem mu 20% i że jest tym zniesmaczony. Może ktoś do niego zadzwonił i się pode mnie podszywał. Chciałbym zobaczyć te maile, w których niby przedstawiałem mu oferty. Może ktoś zhakował moją skrzynkę. Nie odbyłem z Higginsem ani jednej rozmowy na temat walki z Joshuą. Ani jednej. Kilka dni temu dostałem od niego wiadomość, w której pisał, żeby odłożyć na bok wszystkie te bzdury, cały ten PR, i żebyśmy porozmawiali, jeśli naprawdę chcę tej walki. No i tak sobie myślę, że te 20% to dobry start. Dzięki więc, Davidzie, za podsunięcie tego pomysłu. A oto moja oficjalna oferta dla Josepha Parkera za walkę z Joshuą: dostaniecie 20% - powiedział Hearn.