WILDER: REWANŻ BĘDZIE ŁATWIEJSZY, ZAKOŃCZĘ KARIERĘ STIVERNE'A

Redakcja, Sky Sports

2017-11-02

Deontay Wilder (38-0, 37 KO) zapowiada, że dokończy to, co rozpoczął w 2015 roku, i w najbliższy weekend wyśle Bermane'a Stiverne'a (25-2-1, 21 KO) na bokserską emeryturę.

Przeszło dwa lata temu Wilder pokonał Stiverne'a jednogłośnie na punkty i odebrał mu pas WBC w wadze ciężkiej. Rewanż odbędzie się w nocy z soboty na niedzielę w hali Barclays Center na Brooklynie.

- Myślę, że ta walka będzie dla mnie nawet łatwiejsza od pierwszej. On w ogóle się od tamtego czasu nie rozwinął, a spotka się z zupełnie nowym Deontayem Wilderem. To będzie koniec kariery Stiverne'a - grzmi "Brązowy Bombardier".

Stiverne przekonuje tymczasem, że tym razem zaprezentuje się ze znacznie lepszej strony. Jak twierdzi, w 2015 roku to problemy zdrowotne sprawiły, że źle wypadł.

- Nie czuję przed tą walką żadnego strachu. To nie tak, że w pierwszej walce nie widziałem luk w jego boksie, po prostu fizycznie nie mogłem zrobić tego, co powinienem. Miałem kłopoty ze zdrowiem, ale teraz czas na nowy rozdział. Deontaya czeka przykra niespodzianka. Pozwolę, by moje pięści przemówiły za mnie - oznajmił.