DERECK CHISORA - PRZEZ PAS EBU DO WALKI O MISTRZOSTWO ŚWIATA

Redakcja, Sky Sports

2017-11-02

Dereck Chisora (27-7, 19 KO) w najbliższą sobotę zaatakuje mistrza Europy wagi ciężkiej, Agita Kabayela (16-0, 12 KO). Anglik ma nadzieję, że poprzez pas EBU dopcha się do drugiej w karierze walki o mistrzostwo świata.

- To był bardzo dobry rok dla brytyjskiego boksu, a przyszły zapowiada się jeszcze lepiej. Mam nadzieję, że po zdobyciu mistrzostwa Europy, potem zaboksuję o mistrzostwo świata. Przecież Joseph Parker, który ma pas WBO, nie sprzedaje biletów, ani nie stoi za nim nawet żadna porządna telewizja. Co innego ja. Każda moja walka to prawdziwa wojna. Nie bawię się w boksowanie, tylko daję kibicom wielkie spektakle. Sobotnia walka nie będzie łatwa, lecz wygram i dam z pewnością lepsze widowisko niż ostatnio Whyte z Heleniusem. Kabayel nie spotkał się dotąd z rywalem mojego kalibru, to będzie dla niego zbyt duży przeskok - uważa "Del Boy".

- Styl robi walkę. Kabayel idzie do przodu, Dereck również, więc przyszykujcie się na bardzo atrakcyjną walkę - dodał Don Charles, szkoleniowiec Chisory.