CHISORA: JOSHUA JEST DOBRY, INNI MISTRZOWIE MIELI FARTA

Redakcja, boxingscene.com

2017-11-01

Dereck Chisora (27-7, 19 KO) docenia Anthony'ego Joshuę (20-0, 20 KO), ale nie ma wiele dobrego do powiedzenia na temat dwóch pozostałych mistrzów świata w wadze ciężkiej.

- Nie wiadomo, dlaczego w ogóle Joseph Parker jest mistrzem świata. I jak to jest, że mistrzem nadal jest Deontay Wilder? Joshua radzi sobie dobrze, walczy dwa razy w roku i daje świetne show. Ci dwaj pozostali mieli po prostu farta. Byli we właściwym miejscu o właściwym czasie - stwierdził 33-letni Anglik.

Chisora ma nadzieję, że sam będzie miał okazję wkrótce zaboksować o tytuł. Cały czas chce też rewanżu z Dillianem Whyte'em (22-1, 16 KO), z którym po świetnej walce przegrał w grudniu ubiegłego roku niejednogłośną decyzją sędziów.

- Potrzebuję tej walki i muszę w niej dobrze wypaść. Nie miałem żadnego dużego pojedynku od czasu potyczki z Whyte'em. Naciskam na ten rewanż, ale nie zanosi się na to, by miało do niego dojść w najbliższej przyszłości. Otrzymałem ofertę walki z Kabayelem, którego chyba chcieli dać Dillianowi, ale on bał się boksować z tym chłopakiem, więc dali go mnie - stwierdził.

"Del Boy" zmierzy się z Agitem Kabayelem (16-0, 12 KO) w najbliższą sobotę w Monte Carlo. W stawce znajdzie się tytuł mistrza Europy kategorii ciężkiej.