ZMIANA RYWALA ORLANDO SALIDO. 'TO BĘDZIE MEKSYKAŃSKA WOJNA!'

Redakcja, ringtv.com

2017-10-31

Nie Miguel Berchelt, a Miguel Roman (57-12, 44 KO) będzie ostatecznie rywalem Orlando Salido (44-13-4, 31 KO) podczas zaplanowanej na 9 grudnia gali w Mandalay Bay w Las Vegas.

Salido miał boksować z Bercheltem o pas WBC w wadze super piórkowej, ale mistrz nabawił się kontuzji. W jego miejsce wskoczył więc Roman, który w czerwcu udanie powrócił na ring po styczniowej porażce przez nokaut z Takashim Miurą.

- Jestem zawiedziony, że Berchelt się wycofał, ale pojedynek z Romanem to będzie prawdziwa meksykańska wojna! Zwycięstwo przybliży mnie natomiast do walki o pas w 2018 roku - powiedział Salido.

Grudniową galę pokaże za oceanem telewizja HBO. Transmisja będzie się odbywać w tym samym czasie, w którym stacja ESPN pokazywać będzie z Nowego Jorku wielką walkę Łomaczenko-Rigondeaux. Salido jest jedynym zawodnikiem, który pokonał tego pierwszego na zawodowym ringu. Mówiło się, że pięściarze zmierzą się pod koniec roku w rewanżu, ale póki co pozostaje im tylko pojedynek korespondencyjny i walka o widza.