YAFAI OBRONIŁ TYTUŁ WBA

2017-10-28

Podczas trwającej gali Joshua vs Takam w Cardiff tytuł mistrza świata wagi super muszej, czy też jak kto woli junior koguciej, federacji WBA, po raz drugi obronił przed momentem Khalid Yafai (23-0, 14 KO).

Jego rywalem był niezwyciężony dotąd Sho Ishida (24-1, 13 KO). Pierwsza połowa walki przeszła trochę bez echa. Mistrz niby nacierał, ale wyprowadzał pojedyncze, dość sygnalizowane ciosy. Pretendent z kolei raz na jakiś czas kontrował długim prawym, jednak czynił to stanowczo za rzadko i oddawał niepotrzebnie inicjatywę. Japończyk w siódmej rundzie w końcu wydłużył dystans i dwukrotnie trafił prawym krzyżowym. Anglik w odpowiedzi w ósmym starciu strzelił ładnym lewym sierpowym na szczękę. Dalej kontrolował sytuację, a pretendent dopiero w ostatnich trzech minutach ostrzej pogonił, znów trafiając długim prawym.

Po ostatnim gongu nie mogło być wątpliwości. Sędziowie punktowali 118:110, 116:112 i 116:112 - wszyscy na korzyść Yafai.