MENEDŻER KOWALIOWA: TERAZ MA PRAWDZIWEGO TRENERA, NIE SHOWMANA

Redakcja, ESPN

2017-10-28

Menedżer Siergieja Kowaliowa (30-2-1, 26 KO) nie ukrywa, że jest zadowolony ze zmiany trenera. Rosjanin rozstał się jakiś czas temu z Amerykaninem Johnem Davidem Jacksonem, a przed kilkoma dniami poinformował, że zatrudnił w jego miejsce Uzbeka Abrora Tursunpułatowa.

- Cieszę się, że Siergiej znalazł kogoś, kto jest w stanie go trenować, kogoś, kogo Siergiej słucha. To bardzo istotne, bo szkoleniowiec musi budzić szacunek u boksera, nie na odwrót. Nie jest trenerem ktoś, do kogo bokser podchodzi i mówi mu, co ten ma robić - stwierdził Egis Klimas, czyniąc aluzję do Jacksona.

- Abror to prawdziwy trener. Nie jest showmanem, który staje przed kamerami i zajmuje się kwestiami medialnymi. On po prostu pomaga Siergiejowi w osiągnięciu formy, przygotowuje go do walk. Przypomina Siergiejowi jego starego trenera, z którym pracował w Rosji. Siergiej chce słyszeć w swoim narożniku język rosyjski, to dla niego istotne - dodał.

Kowaliow wróci na ring 25 listopada w Madison Square Garden Theater w Nowym Jorku. Jego rywalem będzie Ukrainiec Wiaczesław Szabrański (19-1, 16 KO), a w stawce znajdzie się wakujący pas WBO w wadze półciężkiej.