MILLER: TAKAM JEST ZA MAŁY, TO NIE POZIOM JOSHUY

Keith Idec, boxingscene.com

2017-10-28

Amerykanin Jarrell Miller (19-0-1, 17 KO) nie daje Carlosowi Takamowi (35-3-1, 27 KO) żadnych szans w dzisiejszej konfrontacji z mistrzem IBF i WBA w wadze ciężkiej Anthonym Joshuą (19-0, 19 KO).

Miller, który 11 listopada zmierzy się z Mariuszem Wachem (33-2, 17 KO),  podkreśla, że znacznie chętniej obejrzałby walkę pomiędzy Joshuą a Kubratem Pulewem (25-1, 13 KO). To właśnie Bułgar miał pierwotnie boksował z Anglikiem, lecz na niespełna dwa tygodnie przed pojedynkiem zrezygnował ze startu z powodu kontuzji barku.

- Pulew miał pecha, moim zdaniem ta walka byłaby dużo bardziej interesująca. Sądzę, że Takam to zdecydowanie nie poziom Joshuy. Może jakoś sobie będzie radził przez góra dwie czy trzy rundy. Jest po prostu za mały i nie ma dość silnego ciosu. Idzie wprawdzie do przodu, ale uważam, że nie będzie stanowić zagrożenia dla Joshuy - komentuje pięściarz z Brooklynu.

29-latek dodaje, że sam chętnie wskoczyłby w miejsce Pulewa. Propozycji nie otrzymał, ale ma nadzieję, że Joshuą i tak prędzej czy później się spotka.

- Oni dobrze widzieli, że jestem w treningu i przygotowuję się do walki. Nikt do mnie nie zadzwonił, jest jak jest. Wiedzą, jakie będę miał żądania i co zamierzam zrobić. Teraz w każdym razie koncentruję się na tym, aby skopać tyłek Wachowi i go znokautować, a potem zobaczymy - powiedział.