SCHAEFER: JAK ŻADNA TV NIE POKAŻE WBSS W USA, TO TRUDNO

Keith Idec, boxingscene.com

2017-10-23

Kibice w Europie z uwagą śledzą turniej World Boxing Super Series, ale sytuacja inaczej wygląda w Stanach Zjednoczonych, gdzie nie transmituje go żadna duża stacja telewizyjna. Promotor Richard Schaefer ma nadzieję, że jeszcze to się zmieni.

- Od amerykańskich telewizji zależy, czy docenią ten turniej, czy uznają, że chcą być jego częścią. Pięściarze i promotorzy, ale zwłaszcza pięściarze, spełnili pokładane w nich oczekiwania, a nawet zaprezentowali się lepiej, niż się spodziewaliśmy. Jeśli żadna stacja w USA nie będzie zainteresowana, to trudno. Świat w każdym razie jest zainteresowany - mówi.

- Widzę zresztą, jakim wsparciem cieszy się ten turniej także w USA. Widać to po blogach i artykułach. Nie ma w nich nawet jednego złego słowa na jego temat. Kibicom boksu takie zawody bardzo się podobają. A wyobrażacie sobie, co to będzie, kiedy spotka się tych dwóch gości [Murat Gasijew i Yunier Dorticos]? To prawdopodobnie najlepsza walka bez podziału na kategorie wagowe. I zobaczymy ją już w styczniu. To wspaniały prezent dla wszystkich sympatyków pięściarstwa - dodaje.

Turniej WBSS pokazuje za oceanem telewizja Audience, z którą jednak kontrakt kończy się organizatorom po zakończeniu w piątek fazy ćwierćfinałowej w wadze super średniej. Za pośrednictwem tej stacji rywalizację w tej kategorii wagowej, a także w junior ciężkiej mogło śledzić w USA ok. 20 milionów klientów. Schaefer liczy, że walki półfinałowe i finałowe będzie już pokazywać któraś z dwóch potężnych stacji transmitujących największe wydarzenia bokserskie - HBO lub Showtime.