OBÓZ OQUENDO: TYTUŁ WBA NIE BĘDZIE STAWKĄ WALKI USTINOW-CHARR

2017-10-12, Marcin Olkiewicz, Boxingnews 24

Prezydent grupy promotorskiej Hitz Boxing twierdzi, że wbrew temu co pisano ostatnio w mediach regularny pas mistrza świata federacji WBA nie będzie stawką zaplanowanej na 25 listopada potyczki Aleksandra Ustinowa (34-1, 25 KO) z Manuelem Charrem (30-4, 17 KO).

Zatwierdzenie walki Ustinow-Charr jako mistrzowskiej ogłosiły między innymi obozy obu pięściarzy. Prezydent Bobby Hitz utrzymuje, że to promowany przez niego Fres Oquendo (37-8, 24 KO) pozostaje pierwszy w kolejce do potyczki o pas, a starcie Rosjanina z Niemcem ma mieć jedynie status eliminatora.

- Otrzymalismy zapewnienie od prezydenta WBA Gilberto Mendozy, że tytuł WBA nie znajdzie się w stawce walki Ustinow-Charr, a walka ta będzie jedynie eliminatorem do potyczki z Fresem Oquendo - twierdzi Hitz.

- Fres miał walczyć o tytuł WBA w czerwcu z Shannonem Briggsem, ale ten wpadł na dopingu i został zawieszony. Nie ma możliwości, żeby w przypadku, w którym Fres nie dostał szansy walki o tytuł nie ze swojej winy, do takiego pojedynku stanął ktoś zupełnie inny - dodaje Hitz.

- W zeszłym tygodniu nasz prawnik pozwał Briggsa i jego promotora z Heavyweight Factory za to, że przez nich pojedynek z Fresem został anulowany. Udowodniliśmy tym samym nasze zaangażowanie w sprawy Fresa i jego ochronę. Mendoza to prawnik i inteligentny facet. Nie ma szans, by to usankcjonował - skomentował ostatnie rewelacje Bobby Hitz.

<< Powrót na stronę główną <<