PROMOTOR PARKERA: JAK NIE Z JOSHUĄ, TO MOŻE WALKA Z TYSONEM FURYM

2017-10-12, Redakcja, Sky Sports

Promotor mistrza WBO w wadze ciężkiej Josepha Parkera (24-0, 18 KO) nie wyklucza, że przedstawi niebawem ofertę walki z Nowozelandczykiem Tysonowi Fury'emu (25-0, 18 KO).

W ubiegłym miesiącu Parker pokonał na punkty młodszego kuzyna Tysona, Hughie'ego Fury'ego (20-1, 10 KO). Teraz coraz więcej mówi się o jego potyczce unifikacyjnej z Anthonym Joshuą (19-0, 19 KO), ale w grę wchodzi też inna opcja.

- Wierzę, że Tyson Fury wróci jeszcze na ring. A jeśli oferta Eddie'ego Hearna [promotora Joshuy] nie będzie choć trochę przyzwoita, wtedy prędzej wybierzemy się na Old Trafford i zaboksujemy na równych warunkach z Furym - mówi David Higgins, promotor Parkera.

Fury nie walczył od listopada 2015 roku. Miał nadzieję wrócić na ring w roku bieżącym, ale wciąż nie wyjaśniła się sprawa dopingu, który miał rzekomo przyjmować na kilka miesięcy przed potyczką z Władimirem Kliczką. 29-latek ma przez to związane ręce.

- Ciekawe, jaki będzie kolejny krok Tyson. Osobiście bardzo chciałbym widzieć go z powrotem. Pomiędzy naszymi sztabami istnieje wzajemny szacunek - stwierdził Higgins.

Promotor cały czas liczy też jednak na starcie z Joshuą.

- Przyjrzyjmy się faktom. A są one takie, że Joshuą wstrząsnął Dillian Whyte, a Kliczko powalił go na matę. Parker natomiast nigdy w życiu nie leżał na deskach. Joshua nie będzie uciekał tak jak Hughie, a jeśli pójdzie z Parkerem na wymianę, to cóż, wiem, kto ma twardszą szczękę. Jest to parker - powiedział.

<< Powrót na stronę główną <<