CZTERY PASY WAGI LEKKIEJ TRAFIĄ W RĘCE DWÓCH ZAWODNIKÓW

2017-10-11, Redakcja, LA Times

Gdyby Miguel Angel Garcia (37-0, 30 KO) związał się z grupą Golden Boy Promotions i spotkał się z Miguelem Cotto w grudniu, w dalszej perspektywie miał również potyczkę z Jorge Linaresem (43-3, 27 KO). Ale jako iż odmówił podpisania kontraktu z GBP, przepadł mu nie tylko Cotto, ale i Linares. Z kim więc teraz skrzyżuje rękawice znakomity Mikey?

Garcia zdobywał tytuł mistrza świata wagi piórkowej, super piórkowej oraz lekkiej, a pod koniec lipca awansował do limitu 63,5 kilograma i dość łatwo pokonał Adriena Bronera. Wygląda na to, że teraz powróci do wagi lekkiej na unifikację pasów WBC/IBF.

Amerykanin tytuł World Boxing Council zdobył pod koniec stycznia, efektownie nokautując Dejana Zlaticanina. Championem International Boxing Federation dywizji lekkiej od trzynastu miesięcy pozostaje Robert Easter Jr (20-0, 14 KO). Do ich unifikacji ma dojść na przełomie roku - w grudniu bądź styczniu. Pierwszą możliwą datą jest 16 grudnia. Styczniowej propozycji jeszcze nie znamy.

Stajnia Oscara De La Hoyi oferowała Garcii starcie z Cotto, ale pod warunkiem, że podpisze długotrwałą umowę na współpracę. Potem miało być starcie z Linaresem. - Propozycja była niezła, ale poza Cotto i Linaresem, oni nie byli w stanie zagwarantować mi kolejnych wielkich nazwisk - tłumaczy swoją decyzję Garcia. - Każdy wielki zawodnik musi mieć promotora, który go odpowiednio poprowadzi i który będzie miał swoją wizję. My konsekwentnie zbudowaliśmy wielką pozycję Canelo, Eddie Hearn doskonale buduje teraz Anthony'ego Joshuę. To nie jest tak, że zawodnik sam, bez promotora, jest w stanie osiągnąć największe rzeczy. W pewnym momencie się zatrzyma - mówi z kolei De La Hoya, założyciel i szef Golden Boy Promotions.

MIGUEL COTTO POZNAŁ RYWALA NA POŻEGNALNĄ WALKĘ >>>

Wobec oczekiwanej unifikacji WBC/IBF w walce Garcia vs Easter Jr, pozostawiony trochę na lodzie Jorge Linares, posiadacz pasa WBA, również poszuka kolejnego łupu i prawdopodobnie zmierzy się z mistrzem WBO, Terry Flanaganem (33-0, 13 KO).

<< Powrót na stronę główną <<