RAMIREZ BRONI PASA W LUTYM W LAS VEGAS, W LECIE W MEKSYKU

2017-10-11, Miguel Rivera, BoxingScene

Gilberto Ramirez (36-0, 24 KO) pod koniec września obronił po raz drugi tytuł mistrza świata wagi super średniej organizacji WBO. Popularny "Zurdo" kolejną potyczkę stoczy 3 lutego.

Promujący Meksykanina Bob Arum wybrał się niedawno w jego strony, by porozmawiać ze swoim mistrzem oraz jego menadżerem Jesusem Zaparim. Doszli do wstępnego porozumienia, w myśl którego Ramirez ma również zaboksować w swojej ojczyźnie, prawdopodobnie na przełomie maja i czerwca. Najpierw jednak champion wystąpi w Ameryce na początku lutego. Jego pojedynek w Las Vegas zostanie pokazany przez stację ESPN.

Pierwszy meksykański mistrz w tym limicie ma jeszcze jedno marzenie - starcie z królem wagi średniej, Giennadijem Gołowkinem (37-0-1, 33 KO).

- Cieszę się na występ w ojczyźnie, lecz najpierw muszę wygrać walkę w lutym. Potem chciałbym również zmierzyć się z GGG, który coś wspominał o przenosinach w górę. Dla unifikacji jestem gotów pojechać również na teren rywala, na przykład do Wielkiej Brytanii - zapewnia Ramirez.

<< Powrót na stronę główną <<