W GRUDNIU POWRÓT JULIO CESARA CHAVEZA JR

2017-10-11, Redakcja, ESPN Deportes

W pierwszym tygodniu grudnia na ring ma powrócić Meksykanin Julio Cesar Chavez Jr (50-3-1, 32 KO), który w ostatnim pojedynku z kretesem przegrał ze swoim rodakiem Saulem Alvarezem (49-1-2, 34 KO).

Ignacio "Nacho" Beristain, szkoleniowiec 31-latka, poinformował, że 22 października zacznie pracować ze swoim podopiecznym w jego domu w Los Angeles. Dokładna data powrotu Chaveza nie jest jeszcze znana, ale będzie to najprawdopodobniej 1 (piątek) lub 2 (sobota) grudnia. Walczyć ma w limicie 168 albo 169 funtów.

Beristain wierzy, że Chaveza, który zawodził w największych walkach i nigdy nie dorównał pod względem umiejętności swojemu słynnemu ojcu, ciągle stać na sukcesy.

- Postawiliśmy sprawę jasno, musimy z nim ostro pracować. Jest trochę gruby, ale ciężko haruje i nie będzie miał problemów z zejściem do 168 funtów. Mam nadzieję, że w tej walce pokaże, na co go stać - oznajmił.

W maju Chavez przegrał z Alvarezem jednogłośną decyzją sędziów. Nie wygrał ani jednej rundy - cała trójka oceniających punktowała 120-108 dla jego rywala. Pojedynek odbył się w umownym limicie 164,5 funta.

<< Powrót na stronę główną <<