POD KONIEC LISTOPADA MCHUNU vs BEJENARU

2017-10-10, Redakcja, Informacja prasowa

Turniej WBSS przyniesie siedem znakomitych walk w kategorii junior ciężkiej, ale nie mniej interesujące potyczki rezerwowe. Ale poza turniejem również dzieje się sporo. Interesujący pojedynek w tym samym limicie odbędzie się również 25 listopada w Mohegan Sun Arena w Uncasville.

Rozpoczynający karierę w wadze ciężkiej Constantin Bejenaru (12-0, 3 KO) ma już kilka ciekawych nazwisk na rozkładzie (Zubow, Bujaj), ale tym razem czeka go chyba najtrudniejsza przeprawa. Naprzeciw niego stanie bowiem zaliczany do ścisłej czołówki światowej, były pretendent do pasa WBO - Thabiso Mchunu (18-3, 11 KO). Pięściarz z RPA pokonał już takich zawodników jak Eddie Chambers czy Olanrewaju Durodola, a po porażce z Usykiem odbudował się w czerwcu pewną wygraną nad Johnny Mullerem.

- To dla mnie znakomita okazja, by udowodnić swoją wartość i jeszcze bardziej podskoczyć w rankingach. Moim celem jest tytuł mistrza świata, zamierzam więc pokazać świetny boks na tle klasowego rywala - mówi Bejenaru.

- W naszej kategorii dzieje się teraz sporo, dlatego bardzo ucieszyłem się, gdy dostałem taką propozycję. Moje marzenia się nie zmieniają i wciąż chcę zostać mistrzem świata - stwierdził z kolei Mchunu.

Ten ciekawy pojedynek został zakontraktowany na dziesięć rund.

<< Powrót na stronę główną <<