BRIEDIS I PEREZ W LIMICIE PRZED ĆWIERĆFINAŁEM WBSS

Redakcja, Informacja własna

2017-09-29

Mistrz WBC Mairis Briedis (22-0, 18 KO) i pretendent Mike Perez (22-2-1, 14 KO) zmieścili się w limicie kategorii junior ciężkiej przed sobotnią walką w ćwierćfinale turnieju World Boxing Super Series.

Briedis wniósł na wagę 90,1 kg, Perez - 89,5 kg. Kubańczyk, który w przeszłości występował w kategorii ciężkiej, podkreślił, że zajadał się ciastami "przez cały tydzień" i nie miał najmniejszego problemu ze zrobieniem wagi.

- Przewiduję wygraną. Może to potrwać 12 rund albo 30 sekund. Co się stanie, to się stanie. Taki jest boks - oznajmił pretendent.

Konkretnych prognoz przed jutrzejszą walką unikał też obrońca tytułu. - Nie bawię się w typowanie, ale zrobię wszystko, aby wygrać - stwierdził.

Zwycięzca pojedynku, który odbędzie się w Rydze, spotka się w półfinale WBSS z Aleksandrem Usykiem (13-0, 11 KO), mistrzem świata WBO, który w pierwszym występie w turnieju zastopował w dziesiątej rundzie Marco Hucka.

Rezerwowym w walce Briedis-Perez jest Krzysztof Głowacki (27-1, 17 KO). Polak zastąpi któregoś z tych pięściarzy, jeśli dozna on kontuzji lub z innych powodów nie będzie mógł wystąpić. Jeżeli nie będzie takiej potrzeby, Głowacki zmierzy się jutro na undercardzie z Leonardo Damianem Bruzzesem (18-3, 6 KO).

Na wadze Głowacki zanotował dzisiaj 90,1 kg.