SIERGIEJ KOWALIOW MA JUŻ NOWEGO TRENERA

Redakcja, boxingscene.com

2017-09-27

Były zunifikowany mistrz wagi półciężkiej Siergiej Kowaliow (30-2-1, 26 KO) ma już nowego trenera. Póki co jednak nie ujawnia jego nazwiska.

Rosjanin rozstał się niedawno z amerykańskim szkoleniowcem Johnem Davidem Jacksonem. Komentując decyzję o zakończeniu współpracy, stwierdził, trener nie był mu do niczego potrzebny.

Spekulowano, że Jacksona może zastąpić Virgil Hunter, opiekun emerytowanego już Andre Warda (32-0, 16 KO), z którym Kowaliow przegrał w ostatnim czasie dwie walki. Hunter sam zaoferował, że pomoże Rosjaninowi się rozwinąć. Nie wiadomo jeszcze, czy "Krusher" skorzystał z propozycji.

- Chcę wszystkich zapewnić, że z moim sztabem szkoleniowym wszystko jest w porządku i osiągnąłem już porozumienie odnośnie współpracy [z nowym trenerem] na najbliższą walkę. Nazwisko szkoleniowca zostanie ogłoszone na pięć tygodni przed walką, wtedy też rozpocznę swój obóz. Obecnie pracuję pod okiem trenera od przygotowania fizycznego, z którym przebywamy w górskim mieście Big Bear na wysokości 2100 m n.p.m. Wszystko przebiega zgodnie z planem - oświadczył Kowaliow.

34-latek wróci na ring 25 listopada w Nowym Jorku. Jego rywalem będzie Ukrainiec Wiaczesław Szabrański (19-1, 16 KO).