GASIJEW: DORTICOS LEPIEJ ODROBIŁ PRACĘ DOMOWĄ

Redakcja, boxingscene.com

2017-09-26

Rosjanin Murat Gasijew (24-0, 17 KO) bacznie przyglądał się w niedzielę walce swojego rodaka Dimitrija Kudriaszowa (21-2, 21 KO) z Yunierem Dorticosem (22-0, 21 KO), która zakończyła się wygraną Kubańczyka w drugiej rundzie. Gasijew może być kolejnym rywalem "Doktora KO".

- Dorticos lepiej odrobił pracę domową. Przypuszczam, że przeanalizował nieudaną walkę Kudriaszowa z Olanrewaju Durodolą i postanowił powielić taktykę polegającą na wywieraniu presji i zadawaniu wielu ciosów. Dimitrij powinien był poświęcić na treningach więcej czasu na unikanie kombinacji złożonych z wielu uderzeń. Przyjął sporo ciosów, zanim jeszcze padł ten decydujący, który zakończył walkę. Mam nadzieję, że wszystko z nim w porządku i że pokaże się nam jeszcze w przyszłości. To boks, tak to jest w najwyższych limitach wagowych. Nic strasznego się nie stało. Trzeba się podnieść i ruszać naprzód - oznajmił Gasijew, mistrz IBF w kategorii junior ciężkiej.

Niespełna 24-letni pięściarz będzie bronić tego tytułu 21 października w Newark, gdzie zmierzy się z Krzysztofem Włodarczykiem (53-3-1, 37 KO). Zwycięzca tej potyczki awansuje do półfinału turnieju World Boxing Super Series, w którym czeka już na niego Dorticos.