DERECK CHISORA ZAWODNIKIEM MATCHROOM - W LISTOPADZIE O PAS EBU

Redakcja, Boxingscene

2017-09-20

Kilkanaście dni temu Dereck Chisora (26-7, 18 KO) zakończył współpracę ze stajnią Sauerland Event. Nowego pracodawcy nie szukał zbyt długo. Od teraz "Del Boy" będzie pięściarzem grupy Matchroom Boxing, którą kieruje Eddie Hearn.

Innymi zawodnikami Matchroom są między innymi Anthony Joshua - mistrz świata wagi ciężkiej federacji WBA i IBF, czy Dillian Whyte, z którym pod koniec zeszłego roku Dereck stoczył fantastyczną batalię, jedną z najlepszych w ostatniej dekadzie.

Były mistrz Europy i pretendent do pasa WBC wróci już w przyszły weekend - 30 września w Liverpoolu. Wkrótce poznamy nazwisko jego rywala. A po tej walce na przetarcie Anglik ma zaatakować tytuł mistrza Europy, należący obecnie do Agita Kabayela (16-0, 12 KO).

- Nie mogę się już doczekać powrotu na ring po frustrującym okresie leczenia przewlekłej kontuzji. Najpierw zaboksuję w Liverpoolu, potem w listopadzie zaatakuje mistrza Europy, a następnie zabiorę się za tego głupka Dilliana Whyte'a. Gdy już rozprawię się z nim w rewanżu, potem powalczę o tytuł mistrza świata - zapowiada Chisora.