MEDIA: GOŁOWKIN OKRADZIONY ZE ZWYCIĘSTWA

Redakcja, Informacja prasowa

2017-09-17

- To jest po prostu korupcja - grzmiał po ogłoszeniu remisu w walce Giennadija Gołowkina (37-0-1, 33 KO) z Saulem Alvarezem (49-1-2, 34 KO) charyzmatyczny trener i komentator Teddy Atlas. I nie jest wcale odosobniony w takich ocenach.

Dan Rafael, znany analityk stacji ESPN, punktował 116:112 dla Gołowkina. Jeff Powell, który oceniał ten pojedynek dla Daily Mail, również widział przewagę Kazacha, lecz on przesadził chyba już w drugą stronę (118:111).

"Gołowkin obrabowany ze zwycięstwa" - brzmi z kolei nagłówek cenionego portalu World Boxing News. "Sędzina Adelaide Byrd, która dała tylko dwie rundy Gołowkinowi, nie powinna już nigdy więcej sędziować" - dodano podsumowując tą znakomitą walkę.

Harold Lederman, czyli ceniony arbiter punktujący dla stacji HBO, która pokazywała walkę, przyznał osiem rung Giennadijowi i zaledwie cztery Saulowi, co dało 116:112.

"Śmierdzący werdykt" - głosi tytuł Boxing News, najstarszego w świecie tygodnika bokserskiego, wydawanego już od wieku. "To najgorzej wytypowany remis od czasu, gdy oszukano Lennoxa Lewisa w pierwszej walce z Evanderem Holyfieldem".

"Alvarez powinien się cieszyć z tego remisu" - relacjonuje strona BoxingTalk.

"Wielu ludzi, z którymi rozmawiałem, typowało 115:113 na korzyść Gołowkina. To najczęstszy typ. Ja miałem remis 114:114, choć można było dać 115:113 dla Gołowkina" - napisał z kolei Ryan Burton z BoxingScene.

- Jesteśmy w Las Vegas. Tu znów odbędzie się rewanż i wszystkie te pieniądze wrócą w to samo miejsce. Tylko tak to mogę sobie wytłumaczyć - dodał Atlas.

- Moim zdaniem Giennadij wygrał osiem z dwunastu rund. Jak potem sprawdziłem, tak samo widział to sędzia zatrudniony przez HBO. Sędzina, która dała 110:118, musiała oglądać chyba inną walkę - podsumował to wszystko Abel Sanchez, trener Gołowkina.

Przypomnijmy, że przy remisie Kazach zachował tytuły mistrza świata wagi średniej według federacji WBC, WBA i IBF.

Gołowkin zadał o 198 ciosów więcej w tym pojedynku. Trafił również o 49 razy więcej niż jego rywal.