TRENER GOŁOWKINA CHCE, ŻEBY CANELO SKRÓCIŁ ZAROST

Redakcja, ringtv.com

2017-09-16

Trener Giennadija Gołowkina (37-0, 33 KO) zwrócił się do Komisji Sportowej Stanu Nevada z wnioskiem, aby nakazała Saulowi Alvarezowi (49-1-1, 34 KO) skrócenie zarostu przed walką w Las Vegas.

Abel Sanchez twierdzi, że broda Meksykanina przekracza dopuszczalne regulaminowo pół cala (1,27 cm). Nie martwi się oczywiście o to, że gęsty zarost w jakikolwiek sposób ochroni szczękę "Canelo" przed uderzeniami Kazacha, ale zwraca uwagę, że w zwarciu mógłby on poobcierać twarz Gołowkina i na przykład podrażnić jego oczy.

Eric Gomez, prezydent promującej Alvareza stajni Golden Boy Promotions, podkreśla tymczasem, że Conor McGregor miał jeszcze dłuższą brodę w sierpniowym pojedynku z Floydem Mayweatherem Jr. "Money" Floyd także zabiegał o to, by ją skrócił, ale bezskutecznie.

- To po prostu zagrywka taktyczna - skomentował wniosek Sancheza Gomez.

Szkoleniowiec Kazacha stwierdził natomiast, że jeśli komisja nie nakaże Meksykaninowi skrócenia brody, to przynajmniej "będzie wiedział, z czym ma do czynienia". Zasugerował w ten sposób, że komisja może faworyzować "Canelo", który przystąpi do tej konfrontacji jako strona A.

Wyczekiwane od lat starcie Canelo-Gołowkin już nadchodzącej nocy w hali T-Mobile Arena. Transmisję przeprowadzi Polsat Sport.