WYNIKI OGLĄDALNOŚCI WIELKIEJ GALI SUPERFLY NA HBO

Keith Idec, boxingscene.com

2017-09-15

Walka rewanżowa pomiędzy Romanem Gonzalezem (46-2, 38 KO) a Srisaketem Sorem Rungvisaiem (44-4-1, 40 KO) osiągnęła przyzwoitą oglądalność na antenie amerykańskiej telewizji HBO.

Gonzalez, przez jakiś czas uznawany za najlepszego boksera świata bez podziału na kategorie wagowe, w kontrowersyjnych okolicznościach przegrał z rywalem z Tajlandii w marcu w Nowym Jorku. Tym razem Rungvisai nie pozostawił wątpliwości i znokautował Nikaraguańczyka w czwartej rundzie na gali w Carson w Kalifornii.

Agencja Nielsena podała, że starcie tych dwóch pięściarzy na HBO oglądało w szczytowym momencie transmisji 835 tys. widzów. Średnia oglądalność wyniosła 796 tys.

Nie brakowało też chętnych, by obejrzeć wcześniejsze walki na gali SuperFly, w których wystąpili trzej inni czołowi pięściarze kategorii super muszej. Pojedynek Inoue-Nieves, zakończony wygraną tego pierwszego po sześciu rundach, uzyskał średnią oglądalność 735 tys. widzów (770 tys. w szczytowym punkcie), z kolei Estrada-Cuadras, wygrany przez tego pierwszego na punkty po dwunastu odsłonach, 608 tys. (714 tys. w szczytowym punkcie).