WALKA CANELO-GGG ZACZNIE SIĘ WCZEŚNIEJ, ŻEBY PRZYCIĄGNĄĆ KIBICÓW

Redakcja, ESPN Deportes

2017-09-14

W nadziei na to, że walkę zobaczy więcej ludzi, telewizja HBO zdecydowała wraz z organizatorami, że Saul Alvarez (49-1-1, 34 KO) i Giennadij Gołowkin (37-0, 33 KO) wyjdą do ringu wcześniej niż zwykle w przypadku wielkich pojedynków odbywających się w Las Vegas.

Pięściarze zmierzą się w sobotę (u nas w nocy z soboty na niedzielę). Gala rozpocznie się już o 17:00 czasu amerykańskiego, a początek walki wieczoru planowany jest na godzinę 23:00. Zazwyczaj na główną atrakcję trzeba czekać do północy.

- Chcemy w ten sposób przyciągnąć uwagę kibiców na wschodzie USA - tłumaczy Eric Gomez, prezydent promującej Alvareza stajni Golden Boy Promotions.

Kibice za oceanem muszą zapłacić za dostęp do transmisji z tego pojedynku niespełna 80 dolarów. Nie jest to mało, ale Gomez i Oscar De La Hoya, szef GBP, mimo to liczą na bardzo dobry wynik sprzedaży PPV. Szacują, że złamana może zostać bariera 2 milionów przyłączy, co do tej pory miało miejsce tylko trzy razy (nie licząc pojedynku Mayweather-McGregor, za który oficjalnych wyników wciąż nie opublikowano).

- Biorąc pod uwagę to, jak dobrze sprzedawały się bilety, sądzimy, że wynik ten jest możliwy. Jeśli zostanie osiągnięty, będziemy bardzo zadowoleni - oznajmił Gomez.

W starciu z "Canelo" Gołowkin będzie bronić pasów WBC, WBA Super, IBF oraz mniej znaczącego IBO w kategorii średniej. Pojedynek odbędzie się w hali T-Mobile Arena.