TYSON FURY: HUGHIE MA WSZYSTKO, BY ZOSTAĆ MISTRZEM ŚWIATA

2017-09-13, Redakcja, Belfast Telegraph

Trochę bez większego rozgłosu zbliża się walka o tytuł mistrza świata wagi ciężkiej federacji WBO pomiędzy panujący mistrzem - Josephem Parkerem (23-0, 18 KO), a oficjalnym pretendentem do tytułu, Hughie Furym (20-0, 10 KO). To już tylko dziesięć dni.

Sławny kuzyn challengera - Tyson Fury (25-0, 18 KO), wierzy, że rodzina Furych odzyska tytuł w królewskiej kategorii. Bo przecież Tyson przez kilka miesięcy był championem WBO/WBA/IBF po wypunktowaniu Władimira Kliczki.

- Moim zdaniem nadchodzi jego czas, Hughie to wygra. Jest odpowiednio wyszkolony, ma serce do walki i umiejętności. Razem przygotowywaliśmy się do wielu walk i wiem najlepiej, że ten chłopak ma na tyle duże umiejętności, by zasiąść na tronie mistrza świata. Oczywiście przed nim trudna przeprawa i musi dać bardzo dobrą walkę, ale z pewnością stać go na pokonanie Parkera - uważa starszy i sławniejszy póki co z kuzynów.

Pięć tygodni później na stadionie w Cardiff posiadający pasy WBA/IBF Anthony Joshua (19-0, 19 KO) spotka się z Kubratem Pulewem (25-1, 13 KO). I już się spekuluje o tym, że lepszy z dwójki Fury vs Parker mógłby na wiosnę zmierzyć z AJ-em w unifikacji trzech tytułów.

<< Powrót na stronę główną <<