KELL BROOK WRÓCI POD KONIEC ROKU W NOWYM LIMICIE?

Redakcja, Boxing News Online

2017-09-13

Kell Brook (36-2, 25 KO) jeszcze rok temu był na szczycie. Zasiadał na tronie IBF wagi półśredniej, ale wycieczka do dywizji średniej i porażka z Giennadijem Gołowkinem złamały jego karierę.

Pięściarz z Sheffield doznał wtedy poważnego uszczerbku na zdrowiu, a gdy wrócił do kategorii półśredniej, przegrał - również przed czasem, w obowiązkowej obronie z Errolem Spence'em Jr. To była końcówka maja. Promujący go Eddie Hearn poinformował, że dawny champion prawdopodobnie wejdzie między liny jeszcze przed końcem roku. I ma od teraz boksować w nowym limicie - wadze junior średniej.

- Kell już wrócił do treningów. Powoli wraca do normalnego rytmu i staramy się, by wystąpił na przełomie listopada i grudnia. Nie będę mu wybierał rywala, niech będzie to ktoś, z kim on sam chce zawalczyć. Będę natomiast na niego naciskał, żeby zdecydował się na przenosiny do wagi junior średniej. Wolałbym, aby boksował nawet na przestrzeni trzech miesięcy, za to odbudował się dwoma mocnymi zwycięstwami - powiedział szef stajni Matchroom.