WILDER vs ORTIZ: NA ROZPISCE JACOBS, LIPNIEC I STIVERNE-BREAZEALE

Keith Idec, BoxingScene

2017-09-13

Ekscytujące starcie Deontaya Wildera (38-0, 37 KO) z Luisem Ortizem (27-0, 23 KO) jest już praktycznie przesądzone, bowiem dogadano się we wszystkich najważniejszych kwestiach. Dlatego już rozpoczęto prace nad skompletowaniem innych walk, tak by rozpiska naprawdę robiła na kibicach wrażenie.

Kogo więc możemy spodziewać się 4 listopada w hali Barclays Center na Brooklynie? Wszystko za oceanem pokaże stacja Showtime.

Między linami ma się pojawić były już mistrz świata wagi średniej - Daniel Jacobs (32-2, 29 KO), który tak dobrze zaprezentował się w marcu przeciwko Gołowkinowi. Potem Siergiej Lipniec (12-0, 10 KO) zaboksuje o wakujący po Crawfordzie tytuł mistrza świata kategorii junior półśredniej według federacji IBF.

Walka Wilder vs Ortiz jest możliwa do zorganizowania tylko dlatego, że oficjalny pretendent do tronu WBC - Bermane Stiverne (25-2-1, 21 KO), zdecydował się zgodzić na odstąpienie od swoich praw na kilka miesięcy za odpowiednią opłatą i tego samego wieczoru skrzyżuje rękawice z dobrze znanym polskim kibicom Dominikiem Breazeale'em (18-1, 16 KO). Ten pojedynek zostanie ujęty w przekazie Showtime Extreme przed główną rozpiską.