RING TELEGRAM: 4 WRZEŚNIA 2017

Redakcja, Informacja prasowa

2017-09-04

Sporo dzieje się w świecie boksu, ale nie o wszystkim jesteśmy w stanie napisać szerzej. Zapraszamy Was więc do naszego cyklicznego Ring Telegramu!

Tyron Zeuge (21-0-1, 11 KO) i Isaac Ekpo (31-3, 24 KO) spotkają się w listopadzie po raz drugi. Nigeryjczyk przegrał z mistrzem techniczną decyzją po pięciu rundach w pierwszym starciu, ale pozostał obowiązkowym pretendentem do pasa WBA Regular wagi super średniej.

Terence Crawford (32-0, 23 KO) niespełna dwa tygodnie po unifikacji wszystkich pasów kategorii junior półśredniej zdążył już oddać ten w wersji IBF i już rozmyśla o kolejnych ruchach. Czy to oznacza zmianę limitu? Na to wygląda. - "Potrzebuję wyzwań. Kolejnym krokiem waga półśrednia" - napisał na jednym z portali społecznościowych.

Teoretycznie Adonis Stevenson (29-1, 24 KO) - mistrz WBC wagi półciężkiej, powinien zmierzyć się z Eleiderem Alvarezem, zaś Badou Jack (22-1-2, 13 KO) - mistrz "regularny" WBA, z Dimitrijem Biwolem. Obaj jednak zamiast o obowiązkowym obronach więcej mówią o bezpośredniej konfrontacji. - Jeśli on tylko nie planuje trylogii z Fonfarą, mogę jechać do niego do Kanady - zapowiada Jack. - Wyzywa mnie do walki, a ja jestem na nią gotowy. Zróbmy więc to - ripostuje Stevenson.

Radivoje Kalajdzić (22-1, 15 KO) pozostaje od roku nieaktywny. Niestety może się to nawet skończyć zawieszeniem rękawic na kołku. Wszystko przez problemy z ręką. Bośniak przeszedł już jedną operację i miał wrócić we wrześniu. Zamiast tego czeka go drugi zabieg, bo póki co nie ma odpowiedniego przepływu krwi. - Jeśli nie uda się ta operacja, moja kariera może się skończyć - przyznaje Kalajdzić.

Po walce Mayweather vs McGregor wywiązała się dyskusja o innych możliwych walkach o podobnym charakterze. Anglicy dyskutują na przykład o możliwości spotkania Tony'ego Bellew (29-2-1, 19 KO) z kolejnym mistrzem organizacji UFC, Michaelem Bispingiem. - Gdybyśmy się spotkali w ringu na zasadach boksu, wszystko potrwałoby tak naprawdę tyle, ile tylko bym chciał. Mógłbym to skończyć w każdym momencie. Zawstydziłbym tylko niepotrzebnie Bispinga. Większy sens miałoby nasze spotkanie w klatce - stwierdził Bellew, były mistrz świata kategorii cruiser, obecnie liczący się gracz wagi ciężkiej.

A skoro już jesteśmy w krainie olbrzymów... Przypomniał o sobie dawny challenger do pasa WBC - Kevin Johnson (31-8-1, 15 KO). Obchodzący za kilka dni 38. urodziny Amerykanin zastopował w drugiej rundzie słabiutkiego Engina Solmaza (7-41-3, 5 KO).