MAYWEATHER SR: CANELO POKONA GOŁOWKINA STOSUNKOWO ŁATWO

Redakcja, On The Ropes Boxing Radio

2017-09-04

- To będzie największa walka w wadze średniej od czasu starcia Leonarda z Haglerem - mówi Andy Lee, były mistrz świata w tym limicie, reklamując poniekąd konfrontację Giennadija Gołowkina (37-0, 33 KO) z Saulem Alvarezem (49-1-1, 34 KO). Potyczka w T-Mobile Arena w Las Vegas już za dwanaście dni!

- Nie pamiętam kiedy ostatnio była tak duża walka w wadze średniej. Od czasów starcia Haglera z Leonardem nie było lepszej. I w porównaniu z tym, co odbyło się w poprzedni weekend, to będzie prawdziwa walka. Problem w tym, że ci kolesie nie wydzierają się jak Mayweather i McGregor, przez co nie zwraca się na ich pojedynek należytej uwagi - dodał Lee.

Obaj pięściarze mają swoich wiernych kibiców. Niektórzy spodziewają się łatwej demolki w wykonaniu GGG, inni stawiają wyraźnie na Canelo. Meksykanin jest na przykład faworytem w oczach Floyda Mayweathera Seniora.

- Alvarez wygra walkę za sprawą lewego prostego i lepszego poruszania się po ringu. Będzie lepszy w dystansie, unikając bliskiego półdystansu. Moim zdaniem Canelo nie tylko wygra, ale wygra to stosunkowo łatwo. Wystarczy tylko, żeby zamiast bicia boksował - uważa Mayweather Sr.