TRWAJĄ NEGOCJACJE WS. WALKI KOWALIOW-BARRERA

Redakcja, El Nuevo Herald

2017-08-31

Kubańczyk Sullivan Barrera (20-1, 14 KO) może być kolejnym rywalem byłego mistrza wagi półciężkiej Siergieja Kowaliowa (30-2-1, 26 KO). Pojedynek jest planowany na końcówkę tego roku.

- Są prowadzone negocjacje ze stajnią Main Events, aby zmierzyć się z Kowaliowem w listopadzie w Madison Square Garden. Rozpocząłem już treningi, będę gotowy na każdego, czy to będzie Kowaliow, czy Adonis Stevenson - oświadczył Barrera.

Kowaliow w dwóch ostatnich występach przegrał z Andre Wardem (32-0, 16 KO) - najpierw na punkty, a potem przez techniczny nokaut w ósmej rundzie. Barrera także boksował z Wardem - w marcu 2016 r. uległ Amerykaninowi na punkty. Od tego czasu wygrał trzy kolejne potyczki, ostatnią w lipcu z Joe Smithem Jr, pogromcą Bernarda Hopkinsa i Andrzeja Fonfary.

- Jestem w takim punkcie kariery, że interesują mnie już tylko największe walki. Z chęcią zmierzyłbym się z Kowaliowem. Zwycięstwo nad nim byłoby ważne nie tylko ze względu na dumę osobistą, ale i na to, że otworzyłoby mi drzwi do dalszego rozwoju. Mam nadzieję, że negocjacje zakończą się sukcesem - oznajmił 35-letni zawodnik z gorącej wyspy.