ANDRE WARD DOŁĄCZY DO STAJNI TOP RANK?

Ryan Burton, boxingscene.com

2017-08-21

Andre Ward (32-0, 16 KO), mistrz WBA, WBO i IBF w wadze półciężkiej, być może zasili niebawem szeregi stajni Top Rank.

33-letni Amerykanin jest obecnie pięściarzem grupy Roc Nation Sports, ale firma słynnego rapera Jaya Z prawdopodobnie wycofa się niebawem z rynku bokserskiego. Spekuluje się, że w tej sytuacji Ward przeniesie się właśnie do Top Rank. Wskazuje na to choćby fakt, że jego menedżer James Prince współpracuje już z innymi zawodnikami tej grupy - Bryantem Jenningsem i Shakurem Stevensonem.

- W stu procentach jestem z Roc Nation. Kończy się natomiast mój kontrakt [z telewizją HBO] i jeśli o to chodzi, to jestem wolnym agentem. Mój zespół cały czas prowadzi rozmowy. Za kilka tygodni przedstawione zostaną różne opcje - oznajmił Ward.

Pięściarz z Kalifornii nie chciał za dużo mówić na temat ewentualnej współpracy z Top Rank, ale przy okazji gali Crawford-Indongo, którą transmitowała za oceanem telewizja ESPN, przyznał, że jest pod wrażeniem tego, co udało się razem osiągnąć tej grupie i stacji.

- Powiem tyle - to, co robią Top Rank i ESPN, to piękna rzecz. Myślę, że każdy zawodnik chciałby być tego częścią - stwierdził.